Menu

Çırağan

 

Besiktas-Bogaz

BİR TARAFI DENİZ…

Beşiktaş… İstanbul’un ortasında, denizin, dostluğun, sıcaklığın, yeşilin kalabilen kalelerinden biri gibidir. Etektlerinde Beşiktaş İskelesi,

ötesinde dillere destan Çırağan Sarayı uzanır.

Osmanlı İmparatorluğu’nun ihtişamlı günlerinin görkemli sarayı, bugün iş dünyasının ve turizmin merkezidir. Çırağan’ın yukarısı, yeşili bir zümrüt gibi ışıldayan Yıldız Parkı’dır.

Ötesinde hareketli Ortaköy, nostaljik Abbasağa ve mütevazı Serencebey uzanır. Ve Beşiktaş’ın merkezinde bütün canlılığı ve hızlı yaşayışıyla İstanbul’un kalbi Barbaros Bulvarı vardır.

Aynı zamanda üniversiteler bölgesi, gençlerin vazgeçilmez üssüdür; Yıldız, Galatasaray ve Bahçeşehir Üniversiteleri buradadır.

 

 

Besiktas-Yildiz

BİR TARAFI ORMAN…

Beşiktaş, İstanbul’un en az kendi kadar eski, yaşanmış, anılar ve hikayelerle dolu sokaklarına ev sahipliği yapar.

İstanbul’da azalan yeşille, denizle, temiz havayla buluşan nadir adreslerden biridir. Hem tarihi, hem modern, hem eskinin sıcak komşuluklarını yansıtan semtlerinden biridir İstanbul’un…

İnişli çıkışlı sokaklarından hala çiçek kokuları gelmesi sizi şaşırtmasın, dolaştığınız mahallenin bir köşesinden hiç ummadığınız anda Boğaziçi tüm göz alıcı görünümüyle önünüze serilir; en az İstanbul kadar şaşırtıcı ve zariftir.